poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Herbaciarka w maki // Poppy teabox

Coś mnie ostatnio naszło na herbaciarki, a że maki to mój ulubiony motyw, to prędzej czy później musiało się tak skończyć. Po raz pierwszy wykorzystałam technikę decoupage na gazie i szczerze mówiąc bardzo podoba mi się ten efekt niby płótna.

Materiały:
- drewniana herbaciarka
- gaza
- klej do decoupage - Varnish & Glue Pentartu
- satynowa wstążka
- serduszko ze sklejki
- farby akrylowe zwykłe i metalizowane
- lakier akrylowy
- Cristal Finish Stamperii
- bejca - Lasur orzech włoski
- klej E6000 (polecam, klei chyba wszystko ze wszystkim xD)
 

Decoupage teabox with poppyDecoupage poppy teabox


Na gazie kleiłam metodą na żelazko, łatwe i przyjemne tylko trzeba pamiętać żeby spodnia warstwa farby była dokładnie wyschnięta. Jeśli nie będzie, farba może przejść przez motyw i trzeba będzie podmalować.

Wstążkę kleiłam na klej do decoupage. Co filmik widzę, że ktoś używa kleju na gorąco i nie mogę pojąc jak to robi. Toż to jest wypukłe po zaschnięciu i dziwnie by pod wstążką wyglądało. Może to jakaś tajna technika, której po prostu nie znam ;)

Praca zgłoszona do konkursu:
Lately I'm making a lot of teaboxes and because poppies are the motive I really like it had to end like this. It's the first time I'm using gauze technique and I must say I like the plain weave effect.

Materials:

- wooden teabox
- gauze
- decoupage glue - Varnish & Glue Pentart
- satin ribbon
- plywood heart
- acrylic paints
- acrylic lacquer
-  Cristal Finish from Stamperia
- wood stain -  walnut color
-  E6000 glue (I think you can glue with this almost every material xD)

On gauze I was gluing with clothes iron, it's easy, you just have to remember that the bottom paint has to be dry or you will get stains and will have to paint over it.

The ribbon was glued with decoupage glue. I often see someone using hot glue but I don't know how to do it. After drying it gets thick and looks bad under the ribbon. Maybe there's some secret technique how to do it, that I'm not aware of. ;)

1 komentarz: