poniedziałek, 25 maja 2015

Koteczek // Kitty

Obiecana wcześniej skrzynka z kotkiem.

Materiały:

- lakier akrylowy
- lakier na bazie rozpuszczalnika - Deco Color Decoration
- spękacz 2 składnikowy Pentart
-  klej Varnish & glue Pentart
- farba akrylowa na podkład (jasna kremowa)
- złota farba akrylowa
- złota porporina
- serwetka
- satynowa tasiemka

Czasami bardzo długo zastanawiam się jak wykończyć pudełko, jaki wzór i koloru. W tym przypadku od razu wiedziałam co chcę zrobić. Boki zostały pomalowane metaliczną złotą farbą, na to przykleiłam na żelazko biało czarną serwetkę. Trzeba uważać, bo nie w każdym przypadku po przyklejeniu biel znika. Tu nie znikła całkowicie, ale po kilku lakierowaniach prawie tego nie będzie widać.

Wieczko zostało podzielone na trzy części, kotek wydarty z serwetki, naklejony i obmalowany złotą farbą. Na bokach spękacz 2 składnikowy + porporina, wszystko zabezpieczone lakierem na bazie rozpuszczalnika. Polecam lakierować gdzieś na zewnątrz, bo zapach ma średni, na świeżym powietrzu szybciej wywietrzeje. Na koniec satynowa tasiemka dla wyraźniejszego oddzielenia fragmentów wieczka.


Decoupage kitty

Słyszałam dużo dobrego o 2 składnikowym spękaczu Pentartu. Postanowiłam go wypróbować, efekt możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej. Muszę przyznać, że efekt mi się bardzo podoba - duże spękania i szklista, błyszcząca powierzchnia. Niestety spękacz ten ma, jak dla mnie, dwa minusy.

Po pierwsze strasznie długo schnie i bez suszarki nie chciał mi w ogóle spękać. Dopiero strumień ciepłego powietrza na suchą powierzchnię załatwił sprawę.

Po drugie nie wolno go zabezpieczać lakierami na bazie wody, generalnie nie można dopuścić do niego żadnej wody (z kranu, farby czy czegokolwiek innego), bo się warzy, robi mleczny i lepiący.
Sprawdzone doświadczalnie, jak nam się tak zrobi, to trzeba wszystko zdzierać, szlifować i od nowa.


Decoupage kitty


Jak tylko przyjdzie mi kilka nowych produktów, to pojawi się skrzynka z transferem. Odkryłam całkiem dobre medium do takich prac i chcę się z Wami podzielić ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz