wtorek, 15 grudnia 2015

Nie tylko decoupage... // Not only decoupage...

Tak mnie ostatnio naszło na coś zupełnie innego. Uwielbiam próbować nowych technik rękodzielniczych i bawić się różnymi materiałami. Zobaczyłam filmik dotyczący arm knitting, czyli robienia na drutach bez drutów - zamiast tego używamy własnych przedramion -  i stwierdziłam, że też muszę spróbować :)

Tak oto powstał szalik i dwa kominy (no dobra więcej kominów, przyznaję że mnie wciągnęło. Niestety nie wszystkie mam na zdjęciach).

Arm knitting

Arm knitting

Arm knitting

Potem okazało się, że można też dziergać na palcach, a że miałam 240 metrów cienkiej, wielokolorowej włóczki, to przerobiłam ją na palcach na długi sznur (zajęło mi to kilka godzin i jestem z siebie dumna :P). Chciałam go później wykorzystać do zrobienia grubego komina. Niestety nie przewidziałam, że wyjdzie z 12 metrów sznurka, a z takiej ilości mogę zrobić coś koło 1/5 komina. No cóż szkoda mi tego teraz rozplatać,  więc całość zostanie związana i będzie naszyjniko-kominem :D

finger knittingLately I wanted to do somethin totaly different. I love to try new techniques and play with materials. I saw some youtube movie about arm knitting - knitting without needles, using just your arms - and I decided that I have to try it :)

Effect? Scarf and two infinity scarfs (ok, I've made more, got a bit addicted to this ;) Unfortunately I don't have all photos).
Then I learned about finger knitting. I had about 240 meters of thin, colorfull yarn so I made it all into thicker cord (it took me few hours and I'm proud of myself :P). I wanted to make it into infinity scraf later. I just didn't predicted that after all this I'll have about 12 meters of string and it will be enough for 1/5 of my infinity scarf. Well I'm not going to destroy all my work, so I'll make it into some kind of scarf-necklace :D

2 komentarze:

  1. Ale fajne! Muszę sobie poczytać o tej technice i spróbować ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Próbuj, próbuj, technika jest bardzo fajna, prosta i satysfakcjonująca :D

      Usuń