sobota, 21 listopada 2015

Miś/ Teddy bear

Kolejna skrzyneczka narodzinowa ;) Tym razem misie polarne w nocnej scenerii.

 


Materiały:

- farba akrylowa
- lakier akrylowy
- wstążka atłasowa
- brokat
- Varnish & glue od Pentartu
- szklany kamyk
- scrapki drewniane - gwiazdki, szyld
- gwiazdki akrylowe
- ArtMedium
- arkusz piankowy
- cienka taśma dwustronna


Serwetka została wtopiona za pomocą farb akrylowych i dużej ilości lakieru. Księżyc pociągnięty klejem i brokatem, który skrzy się jak śnieg. Podobnie gwiazdki.Napis to transfer z drukarki laserowej przeniesiony za pomocą ArtMedium. Szyld pomalowany farbą akrylową i również pokryty brokatem. Szyld był przeznaczony do przykręcania i miał dziurki na śrubki, zakryłam je za pomocą małych akrylowych gwiazdek.


Ostatnio odkryłam sposób na bez klejowe przyklejanie wstążek za pomocą taśmy dwustronnej. Działa świetnie i nie muszę się bać o ślady z kleju. Na środku przyklejony został szklany kamyk. Początkowo był niebieski i przezroczysty, toteż dodałam trochę niebieskiego i fioletowego brokatu na spód. Dzięki temu kamyk jest bardziej błyszczący. (jak tylko mój aparat wróci do życia postaram się zrobić bardziej ostre zdjęcie, żeby było widać szczegóły w środku kamyka).
Miś zgłoszony do konkursu:Another decoupage memory box for child birth ;) This time polar bears at night.

 


Materials:

- acrylic paint
- acrylic varnish
- satin ribbon
- glitter
- Varnish & glue from Pentart
- glass stone
- wooden scraps - stars, signboard
- acrylic stars
- ArtMedium
- foam sheet
- thin double-sided tape


Napkin was smaller than the box so I had to use a lot of paint and varnish to make the image blur into background. I've painted moon with glue and glitter so now it sparkling and looks like snow. Same with stars.Inscription is an ArtMedium transfer. The signboard was painted with acrylic paint with a touch of glitter. It had small holes for screws so I hide them behind acrylic stars.


Lately I discovered a way of fixing the ribbon without a glue. I'm using thin double-sided tape. It works perfectly and I don't have to worry about glue stains. In the middle I glued glass stone. In the beggining it was blue and transparent so I added some blue and purple glitter on its bottom. Thanks to that it is more sparkling. (as soon as my camera goes back to life I'll add better photo so you could see all the details inside the stone).
This box is in contest:


4 komentarze: