piątek, 26 czerwca 2015

Kuferek wspomnień // Memory chest


Niedawno powstał taki oto kuferek wspomnień dla rodziców małego Oliwiera. Od razu wiedziałam jakiej serwetki chcę użyć.


Memory chest

Kuferek był dość duży w związku z tym trzeba było ręcznie domalować tło. Kilka warstw różnych odcieni szarości, kremowa farba, trochę żółtego oraz karmelowy barwnik do farb akrylowych załatwiły sprawę. Czasochłonne, ale efekt zadowalający.

Napis to wydruk laserowy przetransferowany za pomocą ArtMedium. Serduszkowe scrapki pomalowane metalizującym błękitem. Żeby całość lepiej się zgrywała dodałam jasno niebieskich kropeczek na wieczku (chlapanie pędzlem), tym samym kolorem i pędzlem gąbkowym zrobiłam ramkę.

Całość wylakierowana na wysoki połysk. Na przemian lakier akrylowy, ArtMedium i polerowanie papierem ściernym.

kuferek decoupage

Skrzynka została w środku wyłożona filcem. Tak jest nie dość, że ładniej to i bardziej praktycznie :) Dół skrzyneczki w jasnoniebieskie i białe paski powstał za pomocą taśmy malarskiej i pędzla gąbkowego. Wieczko pociapane pastą strukturalną ma fajną, lekko chropowatą fakturę. Napis z imieniem i datą urodzin to kolejny transfer.

Teddy bear chest

Na zakończenie satynowa wstążka i szklany kamyczek. Od spodu został pomalowany brokatem oraz ciemną farbą. Dzięki temu mieni się na niebiesko i fioletowo (na zdjęciu raczej średnio to widać).Materiały:

 - farby akrylowe
- farby metalizujące
- lakier akrylowy Vidaron
- Art Medium
- tasma malarka
- barwnik do farb akrylowych
- wstążka satynowa
- scrapki
- filc
- napisy do transferu
- szklany kamyczek
- brokat
- pasta strukturalna
- Varnish & glue Pentartu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz